Ama Önce Bir Diyeceğimiz Var
 • Siteyi incelemeden önce BİZ'i tanımaktan öte ,anlamanızı isteriz.
 • Biz bir hayır kurumu değiliz.Resmi kurulmuş bir STK'yız.Amacımız hayır yapmak değil EŞİTLİK sağlamak adına adım atmaktır.Boyumuz büyük değil haddimizi biliriz.Ama her yıl 5000 çocuk hedefimiz vardır .Kurulduğumuzdan beridir aşağı bir rakam olmadı.
 • Vizyonumuz misyonumuz,içimiz dışımız ÇOCUKtur bizim .Elimizi uzatmamız için sadece inanmamız gerekir.Her ilana cevap vermeyiz demek bizim için ağır gelir.Nice mesajların içinden nice çağrıların içinden gerçekten ihtiyacı olana elimiz gider.Ve hiç bir şey bizim için bir kereliğine yapılmaz.Ardını kontrol ederiz.
 • Önceliğimiz devlet bünyesinde yaşayan çocuklar sizlerin dediği ''Çocuk Esirgeme Kurumu'' ''Kimsesiz Çocuklar'' ama artık demeyin kırılıyorlar ,haberiniz var mı? %70 inin neredeyse ailesi var.Durumları olmadığından orada olan çocuk sayısı o kadar fazla ki.''Neden doğuruyorlar bu kadar bu yokluklarında '' ''insan canını bırakıp yuvaya nasıl bırakır '' da demeyin artık olur mu?
 • Aile içi şiddet gören çocukları ,dünya üzerinde kimsesi olmayan anaların maruz kaldığı şiddetten kaçma şansının ,çocuğunu yuvaya bırakmak olduğunu bilin.16 yaşında tecavüze uğrayıp çocuk sahibi olmuş çocuklarımızın çocukları var aralarında.Bilmediğimiz sebeplerden ceza evine girmiş anaların çocukları var .Çıkan yangın sonucunda ailesini kaybetmiş çocuklar var. Paradigmalarınızı çantanıza koyun.Çocuklar için ne yapabileceğinize odaklanın.Odaklanın ki ülkemize faydanız dokunurken faydaları olsun.Yurt çocuğu okula giderken ''benim çocuğum o kurumdan gelmiş çocuğun yanına oturmasın ''cümlesi halen duyulurken,kendinizde geliştiremediğiniz vicdan için bari çocuğunuza vicdan nedir onu anlatın belki seçimi sizden insaflı olur.Yurt çocuğuna kız vermem ya da almam diyorsanız , dileriz ki sizinde başınıza bir şey gelmesin ,çocuğunuza yuvalar sahip çıkmasın.Yuvalar iyi ki var da diyemiyoruz,keşke olmasaydı da diyemiyoruz.Bizler bile daha duygularımızı kesinleştiremedik. Ama bir yol var.Koruyucu ailelik.
 • Nerden nasıl bilgi alabilirsin? Biz seve seve gönüllüyüz ama bu işin pirleri var ;
 • Mesela: Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 'nın : http://www.koruyucuaile.gov.tr/
 • Mesela  :http://www.istanbulkoruyucuaile.org.tr/
 • Mesela :https://www.facebook.com/koruyucuailedernegi/?fref=ts
 • Bir çocuğun yaşam yolculuğunda yanında olabilirsiniz.Büyük bir sorumluluk mu ? Evet büyük sorumluluk ama boşa üzülmenizden daha faydalı bir yöntem.Buna cesaret edemezseniz başka bir şey yapamazsınız anlamına gelmez.Tüm bildiklerinizi doldurun gönül kesenize gelin,ömrünüzün bir kısacık vaktini bu çocukların eğitimleri için harcayın..Yüreğinize iyi gelecektir.Çocuklarımıza bildiklerinizi öğretmek için BİZimle olun.2016 yılı içerisinde yapmayı hedeflediğimiz programımız; bilinçli ekip sayımızın yettiği kadar kurumlarla çalışarak çocuklara müzik,dans,kompozisyon,halk oyunları vb gibi alanlarda eğitip yıl sonu gösterisi hazırlamak.Yani sana ve bildiklerine ihtiyacımız çok.
 • Bizler gönülleri ile cesaretini toplamış hiç büyümemiş insanlarız ,hepimizin birer işi var .Geri kalan vaktimizi ailelerimizden ve kendimizden feda ederek harcıyoruz.Neden mi ?
 • Bir ülke için ''Başarının ölçütü ,nelerden vazgeçtiğinle ilintilidir''lafını felsefe ettiğimiz için .Sadece bu kadar;
 • Şimdi SEN de Gel olur mu ?#İtyilikmelekleri

13 thoughts on “Ama Önce Bir Diyeceğimiz Var

 1. Merhabalar

  Seve seve gönüllünüz olup bütün projelerinizde organizasyon tarafında faydalı olabileceğim her alanda aktif olarak yer alabilirim

 2. Benim otizmli bir oğlum var. Belediyenin gönderdiği davetiye sayesinde gördüm. Ben de birşeyler yapmak isterim . üye olmak isterim.

 3. Merhaba bu harika derneği daha yeni keşfettim. Sizin için ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Kastamonuda yaşıyorum çocuk hemşiresiyim. Yapabileceğim birşey olursa burdayım

 4. Merhaba,

  Üye olup aktif olarak çalışmalarınıza katılmak istiyorum. bunun için ne yapmalıyım?
  Teşekkürler

 5. Merhabalar, sizin varoluş yolumdaki giriş yazısını okuyunca inanılmaz etkilendim. Duygularınızı ve desteklerinizi ne kadar içten, zarif sözlerle anlatmışsınız yaptığınız tüm işlere hayran kalmamak mümkün değil. Ben veya şirketim sizin için “sosyal sorumluluk projemiz” çerçevesinde neler yapabiliriz.
  “Tut Elimi Edirne” derneği için 2015-2017 ve halen devam edecek olan projeye ASPB bağlı olarak gönüllü eğitim desteği veriyoruz. Bakıcı anneler, ablalar için ayrı, sevgi evlerinde kalan çocuklarımız için ayrı eğitimler verdik. 2018 yılında da sürdüreceğimiz bir projedir.
  Eğer isterseniz sizlerin yönlendirmesi ile de bu kapsamda “kişisel gelişim eğitimleri” verebiliriz.
  Konu ile ilgili tarafıma dönüş yapabilirseniz çok memnun olurum. Kızlarımız ve tüm evlatlarımız bizim korumamız gereken en büyük insanlık hazinemizdir.
  Sevgi ve Saygılarımla

 6. Çok güzel bir hareket bu insana yakışır bişey tesadüfen gördüm videoyu keşke yanınızda olabilsem bende bir çocugun gülüşüne sebeb olabilsem. Kayseride oturuyorum. Yılda birkez antalyaya gidiyorum başka şehre gitme fırsatım yok çalışıyorum. Eger antalyada da böyle bir çalışmanız varsa birşeyler yapmayı çok isterim küçükte olsa başkalarını mutlu etmek istiyorum.

 7. Üye mi olunması gerekiyor? bende bu aileye katılmak istiyorum. sosyal hizmetler öğrencisiyim.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked *.