Hakkımızda
 1. İyilik Melekleri 2009 Ekim Ayında kurulmuştur.Resmiyetini 06.06.2014 tarihinde 34/204/158 kütük numarası ile İstanbul İl Dernekler Müdürülüğünce onaylanarak resmiyetini kazanmıştır. Resmiyetini kazanmış olmuş olması amatör ruhumuzdan hiç bir şeyi geri koymamıştır.
 2. Yardım amaçlı kurduğumuz derneğimiz ”Sadece Çocuklara” hizmet vermektedir. Ve asla yan yana resmi kıyafetler içinde suratsız genel kurul toplantısından diyerek çekilmiş bir resmimiz yoktur.
 3. Yaptığımız projelerde önceliğimiz gördüğümüz,dokunduğumuz gerçekliğine inandığımız noktalara parmak basmaktır. Bazen günü birlik gülümsemelerine sebep olurken, hayatlarında kalıcı izler bırakmak için Atölyeler kurar eğitim alanlarına neşeyle dokunuruz. Bu nedenle her ”İhtiyacım Var” mesajları bizim için kıymetli değildir. Gidip, bakar, emin olur ondan sonra destek veririz.
 4. Her yıl devlet bünyesinde korunan çocukların bulunduğu Sevgi Evleri, Çocuk Yurtlarında Yeni Yıl Partileri yaparız. Bu en sevdiğimiz mecburiyetlerimizden biridir. Listelerini 1 ay öncesinden hazırlar, dileklerini sayfaya atar, ne istiyorlarsa onları alırız. Gönüllülerden ekip kurar, palyaço olur, garson olur, yüreğimizi alır gideriz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun.
 5. Herhangi bir siyasi görüşümüz yoktur. Siyasi kimliğine renk katmaya çalışanları aramızda bulundurmayız. BEN deyip BİZ demeyen kişileri dernekten çıkarılması bizim için en yeterli sebeptir.
 6. Yapılan her proje fotoğraflar ile sergilenir, gelen bağışlar yayına verilir. Yapılan tüm çalışmalara herkes davetlidir. Bu şekilde kimin hediyesi, kimin parası nereye gidiyor gibi bir endişe taşınmadan takip edilebilinir.
 7. Derneğimiz de maaş sistemi yoktur, burada herkes gönüllü çalışır. Gittiğimiz her yerlere masraflarımızı kendi cebimizden karşılarız. Çocuklar için zor bela topladığımız parayı Onlar için harcamayı en doğru olan buluruz.
 8. Kurulduğumuz günden bu yana ağırlıkta öksüz, yetim olmak üzere 15000 üzeri çocuğa temas edip, bayram seyran, giyim, kırtasiye, hastane malzemeleri vb olarak destekte bulunduk. Soma'da Resim Atölyesi, Sinema Salonu ve Gönüllü Kalem Derneği ile birlikte bir kütüphane yaptık. Van'da, Urfa'da Çorum'da, İstanbul'da ve Ağrı'da en küçüğü 32 metre kare olmak üzere 3 er adet resim, müzik ve etüt atölyelerini de ilave ettik, gönül kutumuza. Sayısız yurtlarda çocuklarla yeni yıla herkesten önce merhaba dedik, yaşam alanlarında bilişsel zekalarını geliştirecek alanlar yarattık.
 9. Her yıl yaz aylarında sokaklarda kendi kimliklerimizi eve koyup çocuklar için ses vermeye çıkarız. Yaptığımız her işte yanımızda sizi götürebilmek için kalıcı olarak yaptığımız atölyelerimizin perdelerini sokakta boyarız. Ellerinizi rengarenk boyayarak perdelere iz bıraktırırız. Biz bunu her sene yaparız. Ve her girdiğimiz atölyeye ''YÜZLERCE KİŞİNİN ELİYLE GELDİK'' sözümüzü yerde koymadan pencerelere asarız.
 10. Çok kalabalık değil bir avuç insanız. Bu kadar projenin yönetimini hepi topu 5 -6 kişi yapıyoruz desek çok bile demiş oluruz. Üyeye ihtiyacımız var. Ama bilin ki bizim her zaman için yüreğimiz yeter.
 11. Derneğin her yaptığı projede usta, çırak, üst alt ilişkisi yoktur, herkes ortak karar verir, birlikte hareket edilir. Tüm yapılanlar birlikte yapılır buna duvar kağıdı yapmak, yer kaplamak, cam silmek, temizlik yapmak, matkap kullanmak dahildir. Yardım yaparken birilerini izlemek değil ellerimizle yaparız derken bunu kastederiz.
 12. Aramızda olmanızı çok isteriz, tek şartımız BİZ diyebilmenizdir, herhangi bir ayrımcılığı gözetmeksizin çocuk kalplerine dokunabilenleri tercih ederiz, bu nedenle sizi biraz araştırır, sorar soruştururuz.
 13. Her türlü yardım gruplarıyla çalışmaya birleşmeye her zaman hazırız. Tabi ki ego yoksa, BİZ olursak. Arkasında dururuz, arkamız da olmasını isteriz. Bunu yapan her gruba kapımız sonuna kadar açıktır.
Bizim adımız yoktur! Biz kim miyiz? ‪#‎İyilikMelekleri‬ Biz de ‪#‎HerŞeyÇocuklarİçin‬ dir . Kalın sağlıcakla…

2 thoughts on “Hakkımızda

 1. Harika bir iş yapıyorsunuz. Aranızda olmayı çok isterim. Ama aranıza nasıl katılacağım hakkında pek bilgi bulamadım sitede. Yardımcı olabilir misiniz acaba :)))

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked *.